هنرکده آتیه کار/ اخبار گناباد » 12 سالن سینمایی در دهه فجر امسال در خراسان رضوی افتتاح می‌شود

۱۲ سالن سینمایی در دهه فجر امسال در خراسان رضوی افتتاح می‌شود

۱۲ سالن سینمایی در دهه فجر امسال در خراسان رضوی افتتاح می‌شود

معاون هنری و امور سینمایی اداره کل ارشاد خراسان رضوی گفت: ۲۱ فیلم از ۲۲ فیلم شرکت کننده در جشنواره فیلم فجر در دوسالن از پردیس سینمایی اطلس، یک سالن از سینما هویزه و یک سالن از سینما آفریقا مشهد، اکران می‌شود.

به گزارش گناباد امروز ؛ به نقل از صبح توس؛ افشین تحفه گر دیروز در نشست خبری جشنواره فیلم فجر، با بیان این نکته که برگزیده شدن هنرمندان تئاتر مشهدی در جشنواره تئاتر فجر نشان از عملکرد خوب این هنرمندان بوده است، گفت: جشنواره خراسان رضوی بعد از ۱۵ سال به یک بلوغ خاصی رسیده است و سال آینده، بهار سینمایی خراسان خواهد بود.

معاون هنری و امور سینمایی اداره کل ارشاد خراسان رضوی در خصوص جشنواره فیلم فجر مشهد گفت: این جشنواره از ۱۲ بهمن ماه و با حضور عوامل فیلم «به وقت شام» به کرگردانی ابرهیم حاتمی کیا در پردیس سینمایی اطلس آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه در پانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد ، ۲۱ فیلم از ۲۲ فیلم شرکت کننده در جشنواره فیلم فجر در دوسالن از پردیس سینمایی اطلس، یک سالن از سینما هویزه و یک سالن از سینما آفریقا ، اکران میشود ، یادآورشد: پردیس سینمایی اطلس با ۱۱ سالن سینمایی و ۱۱۳۳ نفر صندلی، یکی از بهترین سینماهای شرق کشور است.

تحفه گر با بیان اینکه در بخش سیمرغ و پروانه ها شش فیلم به صورت رایگان اکران خواهد شد، گفت: فیلم ماهورا با حضور عوامل فیلم اکران میشود.

معاون امور هنری اداره کل ارشاد استان خراسان رضوی در خصوص بلیت فروشی و نحوه تهیه بلیط جشنواره، گفت: فروش ۸۰ درصد از بلیت های جشنواره پانزدهم از ساعت ۱۶ امروز از طریق سایت سینما تیکت و با قیمت ۱۵ هزار تومان، انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: اجرای چهار ورکشاب تخصصی در حوزه سینما، نمایشگاه عکس، جلسات نقد و بررسی فیلم های جشنواره فجر و همایش شناسایی توانمندی های استان خراسان رضوی از جمله حاشیه های جشنواره فیلم فجر استان است.

معاون امور هنری اداره کل ارشاد استان خراسان رضوی در خصوص زمان اکران فیلم های جشنواره پانزدهم گفت: فیلم های بخش سیمرغ و پروانه ها از ساعت ۱۰ و بخش سودای سیمرغ در سه سانس ۱۸:۳۰، ۲۰:۳۰ و ۲۲:۳۰ اکران خواهد شد.

وی در خصوص چینش فیلم های جشنواره فجر در مشهد گفت: وظیفه هماهنگی سینماها و اکران فیلم ها بر عهده دبیرخانه جشنواره فیلم فجر مشهد، ولی چینش فیلم ها بر عهده دبیرخانه جشنواره در تهران است.

تحفه گر در خصوص پردیس سینمایی اطلس گفت: این سینما در شرق کشور بی همتاست و با حمایت از بخش خصوصی میتوان مشکل کمبود زیر ساختار مناسب در حوزه سینمایی خراسان رضوی را حل کرد.

معاون امور هنری اداره کل ارشاد استان خراسان رضوی اضافه کرد: در بخش مهم اجرای سیمرغ سینمای خراسان هم نمایش فیلم های تولید شده در استان خراسان همزمان با برگزاری ورک شاپ های تخصصی صورت میپذیرد.

تحفه گر خاطرنشان کرد: هفت فیلم بلند تولید شده و چهار فیلم بلند هم درمرحله پیش تولید است و پروانه ساخت ۲۳ فیلم کوتاه ویدیویی تا ۶۰ دقیقه هم توسط معاونت سینمایی اداره ارشاد صادر شده است.

وی در خصوص ساخت فضاهای سینمایی در استان خراسان رضوی، خبر از افتتاح ۱۲ سالن سینمایی همزمان با دهه فجر و تا آخر سال ۹۶ داد و گفت: شهرهای تربت جام، بردسکن، درگز، تایباد، رشتخوار، کاخک، بیدخت، گناباد، فیض آباد، زاوه، چناران و کاشمر و غیره به زودی صاحب سینما خواهند شد.موضوع : خبرهای ویژه
برچسب ها : ,

مطالب مرتبط:
نویسنده : مدیر   |   تاریخ: پنج شنبه, ۱۲ بهمن ۱۳۹۶   |  

یک دیدگاه بگذارید


SEO Company Los Angeles
تمامی حقوق مطالب برای وب سایت هنرکده آتیه کار محفوظ است

طراحی: سایت ستاپ