گناباد امروز gonabademrooz.ir » ۵۷۰ هزار هکتار از عرصه‌های ملی گناباد تثبیت شده است

۵۷۰ هزار هکتار از عرصه‌های ملی گناباد تثبیت شده است

۵۷۰ هزار هکتار از عرصه‌های ملی گناباد تثبیت شده است

مدیر کل منابع طبیعی و آب خیز داری خراسان رضوی گفت: در راستای مقابله با بیابان زایی پانصد و هفتاد هزار هکتار از عرصه‌های ملی شهرستان گناباد تثبیت شده است

۵۷۰ هزار هکتار از عرصه‌های ملی گناباد تثبیت شده استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، علیرضا صحرایی در جلسه شورای اداری گناباد در سالن کنفرانس فرمانداری این شهرستان افزود: ۱۶۰ میلیون اصله نهال در سطح عرصه‌های استان خراسان رضوی کاشت و پایدار شده اند .

وی با بیان اینکه سی سال قبل از اینکه در سازمان ملل متحد کنوانسیونی در خصوص مقابله به بیابان زایی تشکیل بشود این حرکت در استان خراسان رضوی آغاز شده است گفت::در سال ۱۳۴۳ در شهرستان سبزوار اولین اقدامات مقابله با حرکت شن‌های روان انجام شده است .

صحرایی با اشاره به توجه ویژه رهبر انقلاب به امر بیابان زدایی گفت: مقام معظم رهبری دستور دادند که ۱۵۰ میلیون دلار از صندوق ذخیره ارزی به آب خیزداری و بیابان زدایی اختصاص یابد .

وی افزود: از همین محل یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به آبخیز داری شهرستان گناباد در سال نود و هفت اختصاص یافت.موضوع : اقتصادی, خبرهای ویژه, صدای مسئولین
برچسب ها : , , ,

مطالب مرتبط:
نویسنده : مدیر   |   تاریخ: یکشنبه, ۳ تیر ۱۳۹۷   |  

یک دیدگاه بگذارید


SEO Company Los Angeles

Free SEO Tools

href.li
تمامی حقوق مطالب برای وب سایت سالنامه گناباد امروز محفوظ است

طراحی: سایت ستاپ