هنرکده آتیه کار/ اخبار گناباد » پیرترین مقنی ایران به خاک سپرده شد

پیرترین مقنی ایران به خاک سپرده شد

پیرترین مقنی ایران به خاک سپرده شد

پیر قنات، یار دیرین و حامی بزرگ میراث جهانی قنات قصبه گناباد، مرحوم استاد حاج غلامرضا نبی پور در خاک آرام گرفت.

به گزارش ایسنا، پیکر این استاد بزرگ صبح امروز چهارشنبه ۳۰ خردادماه ۹۷ بر روی دستان اهالی فرهنگ و دوستدارانش تشییع و در بهشت نبی اکرم (ص) و در زادگاهش شهرستان گناباد به خاک سپرده شد.

این مقنی ۹۵ ساله گنابادی از جمله استادان بنام کشور در حوزه فنون و دانش حفر قنات بوده که نامش در سازمان یونسکو به عنوان میراث بشری ناملموس به ثبت رسیده است.

علیرضا شناسایی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد در حاشیه مراسم تشییع این استاد پیشکسوت در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص ویژگی‌های وی گفت: مرحوم نبی پور در دوران حیاتش معتقد بود که هرکس برای قنات کار کند در حقیقت برای عاقبت به خیری خود کار می کند و اگر تنها یک درخت از آب آن قنات سیراب شود آن فرد قطعه ای از بهشت را برای خود می‌خرد.

وی ادامه داد: به شهرداری گناباد پیشنهاد شده که یکی از خیابان‌های اطراف میراث جهانی قنات قصبه بنام این استاد تغییر نام پیدا کند، ضمن اینکه یک شخصیت تمام قد از این مرد بزرگ جهت نصب در موزه مردم شناسی در حال ساخت است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد صبر و حوصله بسیار زیاد، عدم انجام غیبت و تهمت و شکر خداوند در همه حال را از جمله ویژگی‌های شخصیتی این مقنی کهنه کار عنوان کرد.

گفتنی است مرحوم استاد حاج غلامرضا نبی پور ظهر روز یکشنبه ۲۷ خردادماه در بیمارستان علامه بهلول گنابادی بستری و پس از یک دوره سه روزه بیماری دار فانی را وداع گفت.موضوع : برنامه دوره های صنایع دستی, خبر برگزیده روز, خبرهای ویژه
برچسب ها : , , , , , ,

مطالب مرتبط:
نویسنده : مدیر   |   تاریخ: یکشنبه, ۳ تیر ۱۳۹۷   |  

یک دیدگاه بگذارید


SEO Company Los Angeles
تمامی حقوق مطالب برای وب سایت هنرکده آتیه کار محفوظ است

طراحی: سایت ستاپ