هنرکده آتیه کار/ اخبار گناباد » واگذاری پنج هزار میلیارد ریال پروژه فاضلاب به بخش خصوصی در خراسان رضوی

واگذاری پنج هزار میلیارد ریال پروژه فاضلاب به بخش خصوصی در خراسان رضوی

واگذاری پنج هزار میلیارد ریال پروژه فاضلاب به بخش خصوصی در خراسان رضوی

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: طی سه سال اخیر چهار پروژه فاضلاب در این استان با هزینه پنج هزار میلیارد ریال به بخش خصوصی واگذار شده است.
حسین اسماعیلیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تشریفات قانونی واگذاری ۱۰ هزار میلیارد ریال پروژه دیگر در این بخش نیز در دست اقدام است.
وی اظهار کرد: پروژه های فاضلاب هزینه بسیار دارند و تاکید دولت و وزارت نیرو بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای این پروژه هاست.
وی با بیان اینکه امکان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در این بخش وجود دارد، گفت: قدمت برخی پروژه های فاضلاب در این استان حدود ۳۰ سال و متوسط پیشرفت فیزیکی آنها حدود ۶۰ درصد است.
اسماعیلیان افزود: هم اکنون شبکه جمع آوری فاضلاب در شهرهای سبزوار، نیشابور، تربت حیدریه، کاشمر، گناباد، تایباد، تربت جام، قوچان، طرقبه شاندیز و گلبهار در حال اجراست و حدود ۱۹۰ هزار مشترک نیز به شبکه جمع آوری فاضلاب متصل شده اند.
وی اظهار کرد: تا ۲۵ سال قبل هیچ شهری در این استان از شبکه جمع آوری فاضلاب برخوردار نبود ولی هم اکنون در ۱۱ شهر شبکه فاضلاب و تصفیه خانه مدرن در حال اجرا و در هفت شهر در حال بهره برداری است.
وی گفت: هم اکنون ۳۰ درصد شهرهای استان از شبکه جمع آوری فاضلاب برخوردارند.
ماموریت شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی آبرسانی به ۷۳ شهر این استان به جز کلانشهر مشهد است.
یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در قالب حدود ۷۰۰ هزار مشترک آب، زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی هستند و آب مورد نیاز برای این جمعیت از ۴۶۳ حلقه چاه، چشمه و قنات تامین می شود.
حدود ۳۰ درصد جمعیت زیرپوشش این شرکت از شبکه جمع آوری فاضلاب برخوردارند.موضوع : خبرهای ویژه, مدیریت مصرف
برچسب ها : , ,

مطالب مرتبط:
نویسنده : مدیر   |   تاریخ: شنبه, ۱۴ بهمن ۱۳۹۶   |  

یک دیدگاه بگذارید


SEO Company Los Angeles
تمامی حقوق مطالب برای وب سایت هنرکده آتیه کار محفوظ است

طراحی: سایت ستاپ