هنرکده آتیه کار/ اخبار گناباد » مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی:قطعه اول مسیر راه آهن از ایستگاه یونسی تا گناباد به طول 47 کیلومتر آغاز شده است

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی:قطعه اول مسیر راه آهن از ایستگاه یونسی تا گناباد به طول ۴۷ کیلومتر آغاز شده است

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی:قطعه اول مسیر راه آهن از ایستگاه یونسی تا گناباد به طول ۴۷ کیلومتر آغاز شده است

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۶۲.۷ کیلومتر راه روستایی در قالب ۱۴ پروژه راه روستایی در خراسان جنوبی با اعتبار ۱۷ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش گناباد امروز ؛ به نقل از خاورستان، مهدی جعفری مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۶۲.۷ کیلومتر راه روستایی در قالب ۱۴ پروژه راه روستایی در خراسان جنوبی با اعتبار ۱۷ میلیارد تومان به بهره برداری میرسد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه ها در ۶ شهرستان واقع شده است، افزود: ۳ پروژه در شهرستان طبس به طول ۲۲ کیلومتر ، ۳ پروژه در شهرستان بیرجند به طول ۱۳.۵ کیلومتر،۳ پروژه در شهرستان قاین به طول ۱۰.۳ کیلومتر، ۲ پروژه در شهرستان نهبندان به طول ۱۰ کیلومتر و ۳ پروژه در شهرستان بشرویه و سربیشه مجموعا بطول ۷ کیلومتر به بهره برداری می‌رسد.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بیان کرد: تعداد خانوار بهره مند از این پروژه ها۲۵۵ خانوار با ۸۰۰ نفر جمعیت از مزایای راه آسفالت به طور مستقیم برخوردار خواهند شد.

جعفری عنوان کرد: تا کنون تعداد ۱۴ روستا که ۶ روستا بالای ۲۰ خانوار و ۸ روستای زیر ۲۰ خانوار از راه آسفالته برخوردار شده اند.

وی خاطر نشان کرد: ۶ محور از این راهها بصورت اتصال شبکه جهت کوتاه شدن راه تعداد روستاها و ارتباط بین روستاها است.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر ۸۲۲ روستای بالای ۲۰ خانوار از ۹۱۸ روستای خراسان جنوبی از نعمت راه آسفالت برخوردار هستند.

جعفری عنوان کرد: درحال حاضر بیش از ۹۶.۵ درصد جمعیت روستایی خراسان جنوبی از راه آسفالته برخوردار شده اند.

وی بیان کرد: در خراسان جنوبی ۹۶ روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد راه آسفالت هستند که ۶۵ راه روستایی بالای ۲۰ خانوار در دست اجرا است و فقط ۳۱ روستا باید جدید آغاز شود.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی عنوان کرد: برای اینکه همه راه های روستایی بالای ۲۰ خانوار خراسان جنوبی آسفالت شود هنوز ۵۰۰ کیلومتر دیگر باقی مانده است و با تکمیل این ۵۰۰ کیلومتر همه راههای روستایی خراسان جنوبی آسفالت خواهد شد.

جعفری اظهار کرد: در شهرستان بیرجند ۱۶ روستا،سربیشه ۱۸ روستا، نهبندان ۱۸ روستا،درمیان ۱۷ روستا، قاین ۱۰ روستا، خوسف هشت روستا، طبس ۵ روستا و شهرستان زیرکوه ۳ روستا فاقد راه آسفالته هستد.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۴۵۱ پروژه به طول ۲۰۰ کیلومتر در دست اجرا است که بیش از ۳۰ میلیارد تومان قراردادهای منعقد شده با پیمانکاران است.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی باشاره به اینکه درخواست بیشتر مردم برای راه دوم یا اتصال شبکه راهها است، تصریح کرد: از این جهت احداث و تکمیل بازگشایی باندهای دوم در اولویت استان قرار دارد.

جعفری اظهار کرد: باندهای دومی که در دست اجرا در برنامه راه و شهرسازی قرار دارد یک هزار و ۸۶۶ کیلومتر در قالب ۱۲ پروژه که ۴۶۰ کیلومتر آن آسفالت شده است.

وی ادامه داد: از یک هزار و ۸۶۶ کیلومتر ۴۵۹ کیلومتر در دست اجرا است و پیمانکار دارد ۲۱۴ کیلومتر طی سه سال از ۹۳ تا ۹۵ به بهره برداری رسیده است.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی عنوان کرد: در سال جاری نیز تا کنون ۱۱۶ کیلومتر بان دوم آسفالت ده است که ۱۹ کیلومتر در محور بیرجند قاین بازگشایی شده و ۲٫۵ کیلومتر در محور بیرجند قاین به زودی بازگشایی می‌شود.

جعفری خاطر نشان کرد: ۳۲ کیلومتر در محور دیهوک- راور تکمیل شده است و به زودی بازگشایی خواهدشد.

وی گفت: ۱۲ کیلومتر نیز در محور سه راهی روم تا آفریز تا پایان سال بازگشایی می‌شود، ۱۶ کیلومتر در محور اسدیه تا پایان سال ۹۶ تکمیل می‌شود و ۱۲ کیلومتر نیز در محورهای شوسف – نهبندان تا پایان سال جاری در برنامه قرار دارد.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی عنوان کرد: ۱۷ کیلومتر در محور طبس – اصفهان تا پایان سال در برنامه قراردارد و ۶ کیلومتر در محور طبس – یزد نیز آسفالت آن تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

جعفری بیان کرد: ۱۱۰ کیلومتر باند دوم نیز در سطح راه های خراسان جنوبی آماده آسفالت است.

وی با اشاره به میزان مطالبات پیمانکاران اظهار کرد: پیمانکاران در باندهای دوم ۱۲۰ میلیارد تومان مطالبه دارند که در سال ۹۶ تا کنون ۴۵ میلیارد تومان در قالب اسناد خزانه پرداخت شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره یه بازآفرینی بافت‌های فرسوده و تاریخی خراسان‌جنوبی، گفت: طی سال‌های ۹۶ و ۹۷ پروژه‌های خوبی در سطح ۸ شهرستان استان با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان اجرا خواهد شد.
جعفری عنوان کرد: این پروژه‌ها شامل احیا و بازآفرینی محورهای تاریخی در شهرستان بیرجند- بشرویه و خوسف، روکش آسفالت معبر در سکونت‌گاه‌ها، احداث پارک محله موسی‌بن جعفر(ع)، احداث خانه فرهنگ، احداث سالن ورزشی، راه‌اندازی کارگاه حوله‌بافی، مرمت خانه‌های تاریخی و مرکز خدمات محله قبرستان ناصح در محله ۱۷ شهریور سربیشه می‌شود.
وی بیان کرد: در بخش املاک نیز با پیگیری‌های انجام شده ۷۷ هکتار زمین برای شرکت تعاونی صنوف آلاینده در نظر گرفته شده که از این میزان سه هکتار آن که در حد اختیارات استان است که در دهه فجر در اختیار تعاونی اصناف صنوف آلاینده قرار می‌گیرد.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه قطعه اول مسیر راه آهن از ایستگاه یونسی تا گناباد به طول ۴۷ کیلومتر آغاز شده است، گفت: قطعه دوم مسیر راه آهن که مربوط به خراسان جنوبی است برای ایینکه به مناقصه از سوی خراسان جنوبی برود نیاز به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار دارد که از سمت بیرجند به مناقصه برود.

جعفری ادامه داد: اعتبار مورد نیاز برای قطعه دوم راه آهن نیاز به ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد و چون این اعتبار رقم بسیار بالایی است نیاز به فاینانس دارد و از طریق منابع ملی و استانی کار به جایی نخواهد رسید.

وی با اشاره به محور بیرجند- قاین، تصریح کرد: مشکل اصلی این پروژه بحث مالی است و اکنون ۲۸ میلیارد تومان پیمانکاران از ما طلب دارند که اگر یکصد میلیارد تومان اعتبار اختصاص یابد این پروژه به اتمام می‌رسد.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی یادآور شد: از محور بیرجند- قاین ۵۶ کیلومتر آسفالت نشده که ۲۲ کیلومتر آن آماده آسفالت است.

جعفری در مورد آسفالت راه از مرز ماهیرود تا فراه افغانستان،گفت: طول مسیر که نیاز به آسفالت و بهسازی دارد ۱۲۰ کیلومتر است که از این مسیر ۶۰ کیلومتر تا کنون آسفالت شده است و ۶۰ کیلومتر دیگر باقی مانده از این ۶۰ کیلومتر باقی مانده ۳۰ کیلومتر را قرار است کشور ایران و ۳۰ کیلومتر دیگر را کشور افغانستان آسفالت کند.

وی با بیان اینکه این محور امسال ۱۰ میلیارد تومان اعتبار دارد، افزود: با تکمیل این جاده که روزانه ۸۰۰ کامیون از آن تردد می‌کنند ضمن اتصال استان‌های جنوبی و شرقی کشور به شاهراه حلقوی در کشور افغانستان طول ترانزیت در مسیر افغانستان به کشورهای آسیای میانه از بندر عباس و بندر چابهار به افغانستان و کشور‌های آسیای میانه بیش از ۴۰۰ کیلومتر کاهش پیدا می‌کند.

مدیر کل راه وشهر سازی خراسان جنوبی با اشاره به مسیر جاده آستان شاه سلیمان علی در شهرستان خوسف گفت: برای آسفالت این مسیر ۴ کیلومتر باقی مانده است که این مسیر نیاز به یک میلیارد تومان اعتبار دارد و در برنامه این اداره کل برای آسفالت است.موضوع : خبر برگزیده روز, خبرهای ویژه, مدیریت مصرف
برچسب ها : , , , ,

مطالب مرتبط:
نویسنده : مدیر   |   تاریخ: چهارشنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۶   |  

يک ديدگاه

 1. حسین براتی می‌گه:

  سلام نمی دونم با این وضعیت دلار چیکار می کنید
  اما یک پیشنهاد دارم. به راحتی میتونی با کامپیوتر خونگی دلار به
  روش بیت کوین در بیاری، تقریبا روزی ۲ دلار میشه
  باید فقط باید نرم افزار ماین بیت کوین رو نصب کنی تا بتونی روزی ۲
  دلار راحت در بیاری
  با این قیمت دلار واقعا صرف دار
  لینک
  http://bit.ly/justfriend

یک دیدگاه بگذارید


SEO Company Los Angeles
تمامی حقوق مطالب برای وب سایت هنرکده آتیه کار محفوظ است

طراحی: سایت ستاپ