هترکده آتیه کار » مدیر خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد :فشار کاری پرستاران در طرح تحول نظام سلامت زیاد است

مدیر خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد :فشار کاری پرستاران در طرح تحول نظام سلامت زیاد است

مدیر خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد :فشار کاری پرستاران در طرح تحول نظام سلامت زیاد است

گناباد- مدیر خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: طرح تحول نظام سلامت باعث ایجاد فشار کاری بیشتر پرستاران شده است.

مینا مصباح در گفتگو با خبرنگار مهر، به مناسبت روز پرستار اظهار کرد: حرفه پرستاری رشته ای است که نیاز به عشق و ایثار، فداکاری و گذشت دارد. علم و دانش، معرفت و بینش باهم توام می شود و به کاستن آلام بیماران کمک می کند.

وی افزود: خانم ها به دلیل روحیات عاطفی بالایی که نسبت به آقایان دارند تمایل بیشتری به این رشته نشان می دهند که البته با توجه به نیاز پرستار مرد در سال های اخیر گرایش آقایان به این رشته بیشتر شده است.

مدیر خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد در خصوص انگیز پرستاران در خدمت رسانی به بیماران بیان کرد: پرستاران مشکلات فراوانی شامل حجم بالای کار، شیفت های اضافی و در گردش ،تنها با وجدان کاری، عشق و علاقه و روحیه انسانیت می توانند مشکلات را تحمل کنند.قدردانی از پرستاران سخت کوش، کم کردن فشار کاری و پرداخت مطالبات مالی و معوقات می تواند تا حدودی زحمات این قشر را جبران کند.

وی با اشاره به اهمیت ارتباط بین پرستار و بیمار در کاهش استرس ابراز کرد: برقراری ارتباط بین پرستار و بیمار هسته اساسی علم پرستاری است. این ارتباط براساس اعتماد و احترام متقابل و در جهت ارتقاء سطح سلامت بیماران انجام می شود و به منظور ارتباط مناسب بایستی زبان مشترک و قابل تفهیم برای هر دو گروه پرستار و بیمار موجود باشد تا این ارتباط هر چه سریعتر انجام شود.

مصباح ادامه داد: بهبود ارتباط با بیمار باعث توانمند شدن در به دست آوردن اطلاعات و شناسایی مشکلات بیمار و در نتیجه شناسایی دقیق تر مشکلات می شود و برهمین اساس مهمترین عامل در ارتباط بیمار و پرستار به مهارت وی بر می گردد.

وی در خصوص ویژگی های یک پرستار نمونه اظهار کرد: داشتن نظم و انظباط اداری، تعهدات حرفه ای، انجام وظایف حرفه ای و تخصصی و انجام فعالیت های فوق برنامه می تواند از ملاک های تشخیص پرستار نمونه باشد.

مدیر خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد با انتقاد از فشار کاری ایجاد شده در طرح تحول سلامت عنوان کرد: با طرح تحول سلامت، فشار کاری برای پرستاران بیشتر شده است البته میزان پرداختی کارانه به پرستاری هم افزایش داشته که به علت تاخیر در پرداخت به پرستاران در مجموع رضایت کافی از طرح تحول سلامت وجود ندارد.موضوع : برنامه دوره های صنایع دستی, خبر برگزیده روز, خبرهای ویژه
برچسب ها : , , , , ,

مطالب مرتبط:
نویسنده : مدیر   |   تاریخ: چهارشنبه, ۴ بهمن ۱۳۹۶   |  

یک دیدگاه بگذارید


SEO Company Los Angeles
تمامی حقوق مطالب برای وب سایت هنرکده آتیه کار محفوظ است

طراحی: سایت ستاپ