هترکده آتیه کار » شهردار کاشمر از توقف پروژه فاضلاب شهری کاشمر خبر داد و گفت شهرستان گناباد با 50 درصد جمعیت کاشمر از اعتبارات ملی برای پروژه فاضلاب برخوردار گردیده است

شهردار کاشمر از توقف پروژه فاضلاب شهری کاشمر خبر داد و گفت شهرستان گناباد با ۵۰ درصد جمعیت کاشمر از اعتبارات ملی برای پروژه فاضلاب برخوردار گردیده است

شهردار کاشمر از توقف پروژه فاضلاب شهری کاشمر خبر داد و گفت شهرستان گناباد با ۵۰ درصد جمعیت کاشمر از اعتبارات ملی برای پروژه فاضلاب برخوردار گردیده است

شهردار کاشمر از متوقف شدن پروژه فاضلاب شهری کاشمر خبر داد و گفت: پرداخت وام به سرمایه‌گذار پروژه فاضلاب شهر کاشمر در بضاعت دولت نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جعفر سلیمانی در گفتگو با کاشمربصیر، اظهار کرد: از انتهای سال ۹۴ معادلات مربوط به حفاری‌های پروژه فاضلاب شهری کاشمر حل شده است؛ اما هنوز شاهد پیشرفت پروژه نیستیم و این در حالی است که شهرستان گناباد با ۵۰ درصد جمعیت کاشمر از اعتبارات ملی برای پروژه فاضلاب برخوردار است؛ اما سرمایه‌گذار فاضلاب شهر کاشمر منتظر دریافت وام برای اجرای پروژه است.

شهردار کاشمر ادامه داد: سرمایه‌گذار بخش خصوصی پروژه فاضلاب شهری کاشمر چیزی در حدود ۶۳ میلیارد تومان وام از صندوق توسعه ملی درخواست دارد که به نظر می‌رسد در شرایط فعلی پرداخت این وام در بضاعت دولت نیست، بنابراین علی‌رغم حضور وزیر نیرو در مراسم کلنگ‌زنی آغاز این پروژه، همچنان متوقف شده است.

وی گفت: بر اساس برآورد‌ها اجرای این پروژه نیاز به ۳۰۰ کیلومتر حفاری دارد و بخش خصوصی انتظار داشت که با دریافت سه و نیم میلیارد تومان، مجوز حفاری را صادر کنیم در صورتی که با برآوردی که شهرداری انجام داد باید هزینه‌ای در حدود ۷۰ میلیارد تومان را برای ترمیم آسفالت‌شکافی این پروژه متقبل می‌شدیم.

سلیمانی ادامه داد: در یک همراهی جمعی مقرر شد مبلغ پنج میلیارد تومان از هزینه آسفالت‌شکافی این طرح را شرکت آب و فاضلاب متعهد شود و پنج میلیارد تومان دیگر را استانداری بر عهده بگیرد و پنج میلیارد تومان نیز شهرداری کاشمر از حق خود صرف نظر کند و مابقی آن هم طی فرمولی که با سرمایه‌گذار به توافق رسیدیم پرداخت شود.

شهردار کاشمر خاطرنشان کرد: حتی در نقاطی از شهر که در حال اجرای زیرسازی بودیم به سرمایه‌گذار پروژه فاضلاب شهری اعلام کردیم که بدون پرداخت هزینه، شبکه خودت را اجرا کن که در همین موارد هم برای ترمیم کنده‌کاری‌های خاکی که انجام شده بود متقبل زحمات و هزینه زیادی شدیم.

وی افزود: ما همکاری‌های لازم را انجام دادیم؛ چراکه معتقد بودیم پروژه‌ای که قرار است برای اولین بار در سطح کشور توسط بخش خصوصی اجرا شود باید از دولتی‌ها سرعت بیشتری داشته باشد؛ اما متأسفانه شاهد هستیم در شهری مثل گناباد با داشتن نیمی از جمعیت کاشمر توانسته‌اند از اعتبارات دولتی بهره‌مند شوند؛ اما در کاشمر که کار به بخش خصوصی واگذار شده این پروژه همچنان متوقف مانده است.

سلیمانی گفت: هم اکنون وارد سال سوم آغاز این پروژه شده‌ایم و حتی اجرای آسفالت برخی معابر را طی دو سال گذشته به تعویق انداختیم؛ اما دیگر قادر به این کار نیستیم چون با توجه به اینکه با اعتراض شهروندان مواجه هستیم ناچاریم آسفالت و زیرسازی معابر فرعی خود را اجرا کنیم و این در حالی است که آسفالت شکافی در آسفالت جدید هزینه‌های بیشتری را هم به شهرداری و هم به سرمایه‌گذار پروژه فاضلاب شهری تحمیل می‌کند.

وی ادامه داد: اخیراً در برخی شهرها شیوه جدیدی برای فاضلاب شهری اجرا می‌شود و آن اینکه فاضلاب هر محله در همان محله جمع‌آوری و تصفیه می‌شود که این روش دیگر نیازی به اجرای شبکه و تصفیه‌خانه سنگین ندارد و به نظر می‌رسد چنانچه امکان اجرای آن در کاشمر وجود داشته باشد مناسب خواهد بود.

شهردار کاشمر تصریح کرد: با توجه به اینکه با بحران کمبود آب هم مواجه هستیم امیدواریم این پروژه هر چه سریع‌تر پیگیری شود و از آنجا که در کاشمر قرار است توسط بخش خصوصی اجرایی شود از پروژه‌های دولتی بیشتر به طول نیانجامد.موضوع : برنامه دوره های صنایع دستی, خبرهای ویژه, مدیریت مصرف
برچسب ها : , , , ,

مطالب مرتبط:
نویسنده : مدیر   |   تاریخ: شنبه, ۷ بهمن ۱۳۹۶   |  

یک دیدگاه بگذارید


SEO Company Los Angeles
تمامی حقوق مطالب برای وب سایت هنرکده آتیه کار محفوظ است

طراحی: سایت ستاپ