هنرکده آتیه کار/ اخبار گناباد » بهترین ترکیب رنگ لباس های مردانه

بهترین ترکیب رنگ لباس های مردانه

بهترین ترکیب رنگ لباس های مردانه

چرخه رنگ ساده ترین راه برای تشخیص چگونگی ترکیب رنگ هاست. ست کردن رنگ لباس به اندازه ظاهر و اندازه لباس دارای اهمیت است. برای ساده کردن دانش انتخاب رنگ باید با چرخه رنگ آشنا باشید. این ها قوانینی هستند که توسط طراحان و کارشناسان مد تعیین شده اند.

در این زمینه باید رنگی را انتخاب کنید که به رنگ پوستتان می آید و استایل تان را تکمیل می کند و در خور مناسبتی باشد که می خواهید بروید.

چرخه رنگ
در چرخه رنگ ها ۱۲ رنگ اصلی و ۲ رنگ سیاه و سفید وجود دارد که از ترکیب این دو رنگ خاکستری بوجود می آید. این ۱۲ رنگ که از ترکیب سیاه و سفید بوجود آمده اند می توانند مشتقات نامحدودی تحت عنوان چرخه رنگ برای لباس ها ایجاد کنند. بیشتر رنگ لباس ها در واقع شکل خاموش رنگ اصلی هستند که می توان با اضافه کردن سفید آن را روشن تر و با اضافه کردن سیاه تیره تر کرد.

برای این که بدانید چه رنگ هایی با هم ست می شوند باید سه ۳ بخش چرخه رنگ ها را بشناسید.

4

رنگ های اولیه:
قرمز

زرد

آبی

قرمز، زرد و آبی تنها رنگ هایی هستند که با ترکیب هیچ رنگی به دست نمی آیند. این ها قوی ترین رنگ هایی هستند که برای چشم ها تند و زننده می باشند. این رنگ ها شاید تند باشند اما چشمگیر هستند ولی باید به روش درستی انتخاب شوند. وقتی در فروشگاه های لباس چشم تان به کت زرد، لباس قرمز یا ژاکت چرم آبی خورد حتی اگر علاقه زیادی به رنگ های زرد، قرمز یا آبی داشته باشید هم نباید آن ها را بخرید. سعی کنید از این رنگ ها برای لباس های جزئی تر و کوچک تر (مثل کراوات یا شال)استفاده کنید.

2

رنگ های ثانویه:
سبز

نارنجی

بنفش

این رنگ ها از ترکیب دو رنگ اصلی بوجود آمده اند. ترکیب زرد و آبی = سبز، ترکیب قرمز و زرد = نارنجی، و ترکیب قرمز و نارنجی = بنفش. رنگ های ثانویه درست در نقطه مقابل رنگ های اولیه قرار دارند. بنابراین این ها رنگ های مکمل هستند.

ترکیب رنگ های مکمل معمولا برجسته تر و قابل ملاحظه تر هستند. بزرگ ترین اشتباه در انتخاب رنگ لباس ست کردن دو لباس با رنگ های مکمل است. با این تصور که این دو رنگ همدیگر را تکمیل می کنند. شلوار آبی هرگز با ژاکت نارنجی خوب نمی شود. یا کفش قرمز مناسب کت و شلوار سبز نیست.

بهترین راه برای استفاده از رنگ های مکمل این است که از آن در جزئیات استفاده کنید. به عنوان مثال کفش سبز را با بند کفش قرمز ست کنید. یا اگر کت پشمی آبی دارید از دستمال جیب نارنجی استفاده کنید. یا لباس بنفش را با دکمه های زرد ست کنید. تمام این ها به نظر ساده و جزئی می آیند اما اگر کاملا رعایت شوند ظاهری بی نظیر از شما می سازند.

1

رنگ های ترکیبی:
قرمز – بنفش

قرمز – نارنجی

زرد – نارنجی

زرد – سبز

آبی – سبز

آبی – بنفش

کلید تشکیل یک استایل مناسب شناخت رنگ های ترکیبی است که به رنگ های مرتبه سوم نیز معروف هستند. این ها طیف هایی از رنگ های اولیه یا رنگ های ثانویه نیستند بلکه هر کدام قدرت و تاثیر خودشان را دارند. اگر به این رنگ ها فکر می کنید آیا ترجیح می دهید شلوار زرد بخرید یا شلوار زرد – نارنجی؟ یا آیا ژاکت بنفش می خرید یا آبی – بنفش؟

01

از آن جا که این رنگ ها زیاد قوی نیستند راحت تر می توان آن ها را با لباس های دیگر داخل کمدتان ست کرد.

چگونه لباس های رنگی بپوشیم؟
یک مرد برای استایل لباس باید به چند عامل توجه کند: نسبت ها، اندازه، پارچه، کیفیت و ترکیب رنگ. ترکیب رنگ برای آقایانی که می خواهند در هر مناسبت و موقعیتی بهترین ظاهر را داشته باشند بسیار ضروری است. قانون ۳ رنگ می گوید مردها نباید در آن واحد بیش تر از ۳ رنگ در لباس های شان به کار ببرند.

بیشتر مردم از ۳ طرح رنگ اصلی که بهترین راه برای ترکیب رنگ ها و جلوگیری از اشتباه در ترکیب رنگ هاست استفاده می کنند. این ۳ طرح: رنگ های مکمل، رنگ های سه تای و رنگ های مشابه هستند.

رنگ های مکمل
این رنگ ها کاملا متضاد یکدیگر هستند که ترکیبی چشمگیر و جذاب ایجاد می کنند. همانطور که در قسمت های بالاتر توضیح دادم بهترین روش برای به کار بردن رنگ های مکمل این است که لباس غالب را یک رنگ انتخاب کنید و جزئیات کوچک تر و لوازم جانبی را در رنگ دیگر.

02

رنگ های سه گانه
در چرخه رنگ ها رنگ های تنالیته (رنگ های هم راستا که در یک خط قرار می گیرند) می توانند یک طرح سه تایی ایجاد کنند. این می تواند شکل متعادلی از تضاد رنگ ها ایجاد کند. طرح رنگ های سه تایی برای مواقعی که می خواهید لباس سه تکه بپوشید مناسب است. یا زمانی که می خواهید از چند تا لوازم جانبی استفاده کنید و در کنار آن تعادل رنگ رضایت بخشی داشته باشید.

03

رنگ های مشابه
در چرخه رنگ ها، رنگ های مشابه مجاور یکدیگر قرار گرفته اند. این طرح برای ترکیب لباس های رسمی کاربرد دارد زمانی که میهمان ها به کراوات مشکی محدود نشده باشند.

04

ترکیب رنگ لباس های مردانه
ترکیب رنگ لباس های مردانه در محیط کار نباید بیش از حد خنثی و کسل کننده باشد. برای لباس محل کار به عنوان مثال سعی کنید کت و شلوار خاکستری با لوازم جانبی آبی یا قرمز کبود استفاده کنید.

05

ترکیب رنگ لباس های رسمی
یکی از بهترین رنگ ها برای لباس های رسمی رنگ شتری است. ترکیب شتری و قهوه ای با رنگ های آبی و قرمز کبودی یک دست لباس شیک و جذاب ایجاد می کند.

099

ترکیب رنگ لباس های غیر رسمی
برای لباس های غیر رسمی می توان از رنگ های زیادی استفاده کرد. به عنوان مثال رنگ های روشن مثل نارنجی و سبز. برای تابستان جین آبی با تیشرت نارنجی و کفش ورزشی سفید بپوشید.

09

منبع : بدونیمموضوع : خبر برگزیده روز, خبرهای ویژه, فرهنگ و سنت ها, مقالات
برچسب ها : , ,

مطالب مرتبط:
نویسنده : مدیر   |   تاریخ: جمعه, ۴ فروردین ۱۳۹۶   |  

یک دیدگاه بگذارید


SEO Company Los Angeles
تمامی حقوق مطالب برای وب سایت هنرکده آتیه کار محفوظ است

طراحی: سایت ستاپ