هنرکده آتیه کار/ اخبار گناباد » برگزاری جشنواره خاتون خورشید با محوریت تربت‌حیدریه

برگزاری جشنواره خاتون خورشید با محوریت تربت‌حیدریه

برگزاری جشنواره خاتون خورشید با محوریت تربت‌حیدریه

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه از برگزاری جشنواره خاتون خورشید با محوریت تربت‌حیدریه خبر داد و گفت: دومین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری خاتون خورشید برای دومین سال در ان شهرستان برگزار می‌شود.

محمد حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تربت‌حیدریه، از برگزاری جشنواره خاتون خورشید با محوریت تربت‌حیدریه خبر داد و اظهار کرد: دومین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری خاتون خورشید در رشته‌های قرائت قرآن، خوشنویسی، داستان کوتاه، شعر، عکس و فیلم کوتاه، موسیقی، هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی برای دومین سال برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره ابتدا در شهرستان‌های تربت‌حیدریه، گناباد، رشتخوار و مه‌ولات در بهمن‌ماه برگزار می‌شود و برگزیدگان هر شهرستان به مرحله منطقه‌ای راه پیدا می‌کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌حیدریه ادامه داد: شرکت‌کنندگان در رشته هنرهای تجسمی و خوشنویسی در مرحله منطقه‌ای ۶ اسفندماه در شهرستان رشتخوار و در بخش فیلم و عکس هنرمندان در هفدهم اسفندماه با یکدیگر رقابت می‌کنند.

حسن‌زاده بیان کرد: در رشته موسیقی نیز مه‌ولات در دهم اسفندماه میزبان هنرمندان در بخش‌های تک‌نوازی، سازهای‌ سنتی، گروه نوازی سنتی و مقامی خواهند بود.

وی ادامه داد: در بخش هنرهای نمایشی تربت‌حیدریه از ۱۵ تا ۱۸ اسفندماه ۹۶ پذیرای گروه‌های برگزیده شهرستان‌ها و هنرمندان تربت‌حیدریه خواهد بود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌حیدریه با بیان اینکه این جشنواره با حمایت موسسات قرآنی، آموزشگاه‌های آزاد هنری و موسسات فرهنگی و هنری برگزار می‌شود، گفت: مراسم اختتامیه جشنواره و تقدیر از برگزیدگان بخش تئاتر و همچنین دبیران شهرستانی و فعالان برگزاری دومین جشنواره خاتون خورشید ۱۸ اسفندماه خواهد بود.موضوع : برنامه دوره های صنایع دستی, خبر برگزیده روز, خبرهای ویژه
برچسب ها : , , , , ,

مطالب مرتبط:
نویسنده : مدیر   |   تاریخ: شنبه, ۱۴ بهمن ۱۳۹۶   |  

یک دیدگاه بگذارید


SEO Company Los Angeles
تمامی حقوق مطالب برای وب سایت هنرکده آتیه کار محفوظ است

طراحی: سایت ستاپ