هنرکده آتیه کار/ اخبار گناباد » برداشت گندم در گناباد افزایش یافت

برداشت گندم در گناباد افزایش یافت

برداشت گندم در گناباد افزایش یافت

مدیر جهاد کشاورزی گناباد با اشاره به برداشت دو هزار و ۶۰۰ تن گندم از ۸۰۰ هکتار مزارع این شهرستان گفت: این میزان برداشت از ابتدای خردادجاری تاکنون ۱۰ درصد نسبت به پارسال بیشتر شده است.

علیرضا حسین زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارندگی مطلوب در بهار و مبارزه با سن گندم از دلایل افزایش سطح زیر کشت گندم در گناباد به شمار می رود.
وی همچنین توانمندسازی روستاییان را مولفه مهم کاهش مهاجرت از مناطق روستایی ذکر و بیان کرد: ادارات مربوطه باید با برگزاری دوره های آموزشی توانمندیهای بالقوه روستاییان را متناسب با سطح تحصیلات در هر بخش شناسایی و با پرداخت تسهیلات و به فعلیت رساندن آنها در اشتغال پایدار و افزایش ماندگاری سهیم باشند.
او ادامه داد: باید محصولات خاص کشاورزی دارای جنبه اقتصادی و ارزش افزوده هر روستا شناسایی و به عنوان یک برند برای توسعه و رونق اقتصادی مطرح شوند.
وی گفت: مدیریت جهاد کشاورزی گناباد در این زمینه در کنار آموزش دوره ای روستاییان برای تغییر الگوی کشت از سنتی به صنعتی، برن سازی الگوهای کشت موفق مناطق روستایی را در دست اقدام دارد و ظرفیتهای تعدادی از مناطق در این زمینه شناسایی شد که از جمله آن می توان به آموزش دو هزار نفر از فعالان بخش کشاورزی طی پارسال اشاره کرد.
۳۴ هزار بهره بردار بخش کشاورزی گناباد در سطح ۲۰ هزار هکتار کشتزار آبی، ۱۷۰۰ هکتار دیمزار و با ۰۰ هزار راس دام سالانه ۸۷ هزار تن محصولات زراعی، باغی و دامی تولید و روانه بازار می کنند. آب کشاورزی این شهرستان از ۴۰۰ حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق و ۳۴۶ رشته قنات تامین می شود.
گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
منبع : ایرناموضوع : خبر برگزیده روز, خبرهای ویژه, مدیریت مصرف
برچسب ها : , , ,

مطالب مرتبط:
نویسنده : مدیر   |   تاریخ: یکشنبه, ۳ تیر ۱۳۹۷   |  

یک دیدگاه بگذارید


SEO Company Los Angeles
تمامی حقوق مطالب برای وب سایت هنرکده آتیه کار محفوظ است

طراحی: سایت ستاپ