هنرکده آتیه کار/ اخبار گناباد » اشتباهات رایج در پوشیدن پیراهن مردانه و راهکارهای رفع آن

اشتباهات رایج در پوشیدن پیراهن مردانه و راهکارهای رفع آن

اشتباهات رایج در پوشیدن پیراهن مردانه و راهکارهای رفع آن

به گزارش سالنامه گناباد امروز و به نقل از لباس مناسب، مطمئنیم شما هم با ما موافق هستید که پیراهن مردانه به عنوان ضروری‌ترین انواع لباس مردانه به شمار می‌آید. اما بسیاری از آقایان در انتخاب و نحوه پوشیدن این لباس مهم اشتباهاتی را مرتکب می‌شوند.

اشتباهاتی که باید در پوشیدن پیراهن مردانه جلوگیری کرد

اشتباه اول – کت و شلوار بزرگ
بیشتر آقایان کت و شلوارهایی که می گیرند را یکی دو سایز بزرگتر انتخاب می کنند. معمولا این اتفاق برای کت شلوارهای اول و دوم آنها اتفاق می افتد. این را بدانید که خرید کت شلوار در فروشگاه تمام نمی شود و حتما باید آن را برای اندازه کردن دقیق نزد خیاط نیز ببرید. با اینکار یک کت و شلوار اندازه دارید و این یعنی خوشتیپ بودن.

10
اشتباه دوم – کت و شلوار مشکی
این مدل کت و شلوارها متاسفانه آنطور که باید، جا نیفتاده اند. ازنظر عوام این رنگ کت و شلوار مخصوص مراسم بسیار رسمی یا مراسم ختم است. برای مراسم کمی خودمانی تر از رنگ های طوسی و خاکستری استفاده کنید

02

اشتباه سوم – لباس رسمی همیشه شیک و زیباست

این یک طرز فکر کاملا اشتباه است که برخی از مردان تصور می کنند اگر همه جا کت و شلوار پوشیده و اتو کشیده باشند، یعنی خوش تیپ و مرتب هستند. گاهی لازم است آقایان تیپ های غیررسمی اما متناسب با موقعیت بپوشند. یکی از اصول خوش پوشی این است که موقعیت ها را در نظر گرفته و به تناسب آن ها لباس انتخاب کنید.

03

اشتباه چهارم : یقه پیراهن بسیار تنگ و یا بسیار گشاد است
اگر دکمه آخر پیراهن را خود را بستید و دیدید که دو انگشت حداقل با گردن شما فاصله دارد، این یعنی اینکه یقه پیراهن گشاد است. و اگر هنگام بستن دکمه احساس خفگی می‌کنید یعنی تنگ است.

04

اشتباه پنجم : آستین پیراهن خیلی کوتاه یا بلند است
آستین پیراهن شما نباید اینقدر کوتاه باشد که زیر آستین کت و یا ژاکت شما دیده نشود و نه اینقدر بلند که تا روی انگشتان دست شما بیاید.

02

اشتباه ششم : بزرگ بودن دور کمر پیراهن مردانه
اشتباه رایجی که آقایان در انتخاب پیراهن می‌کنند این است که وقتی پیراهن را داخل شلوار قرار می‌دهند اطراف آن پف می‌کند که می‌تواند به خاطر گشاد بودن پیراهن باشد که بهتر است پیراهن‌های اسلیم فیت را جایگزین پیراهن‌های معمول کنید. البته در صورتی که تناسب اندام دارید.

01

اشتباه هفتم : پیراهن بلند را روی شلوار قرار می‌دهید
دیگه مثل گذشته نیاز نیست حتما پیراهن را در شلوار بگذارید. اما باید بدانید که اگر طول پیراهن شما از وسط جیب پشت شلوار شما بلندتر است حتما باید آن را در شلوار قرار دهید.

05

اشتباه هشتم : پیراهن کوتاه را در شلوار می‌گذارید
به نظر من هیچ چیزی بدتر از این نیست که پیراهن شما نصفه و نیمه از شلوار خارج شده باشد. علت آن نیز کاملا واضح است کوتاه بودن طول پیراهن مردانه! بنابراین اجباری نیست اگر پیراهن شما کوتاه است آن را درون شلوار قرار دهید.

04

اشتباه نهم – درست ست کردن

رنگ کفش، کمربند و بند ساعت شما باید یکسان باشد، متاسفانه بسیاری از آقایان به این مساله توجه نمی کنند.

 07موضوع : خبرهای ویژه, فرهنگ و سنت ها
برچسب ها : , , ,

مطالب مرتبط:
نویسنده : مدیر   |   تاریخ: جمعه, ۴ فروردین ۱۳۹۶   |  

یک دیدگاه بگذارید


SEO Company Los Angeles
تمامی حقوق مطالب برای وب سایت هنرکده آتیه کار محفوظ است

طراحی: سایت ستاپ